W Sandomierzu dezynfekują autobusy

Data publikacji: 06.03.2020 12:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.03.2020. Sandomierz. Dezynfekcja autobusu

06.03.2020. Sandomierz. Dezynfekcja autobusu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wszystkie autobusy komunikacji miejskiej w Sandomierzu po zakończeniu całodniowych kursów są myte i dezynfekowane. To działania profilaktyczne Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu, aby nie doszło do ewentualnego rozprzestrzeniania się koronawirusa - powiedział prezes tej spółki Piotr Sołtyk.

Tygodniowo Zakład Komunikacji Miejskiej w Sandomierzu przewozi ponad 3 tys. pasażerów, stąd decyzja o podjęciu takich działań - dodał Piotr Sołtyk.

- Dezynfekcja odbywa się przy pomocy specjalnych preparatów, autobusy są też myte detergentami, które likwidują bakterie i wirusy. Bardzo dokładnie czyszczone są te miejsca, z którymi najczęściej mają styczność pasażerowie, czyli poręcze, kasowniki oraz siedzenia - wyjaśnia.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu kupiło też maski ochronne, w które zostały wyposażone osoby pracujące przy odbiorze nieczystości stałych. Zwiększono również liczbę rękawic ochronnych oraz żelów antybakteryjnych. Cała załoga została przeszkolona w zakresie podstawowych zasad higieny - dodał prezes PGKiM.

Wojciech Czerwiec, przewodniczący Rady Miasta Sandomierza dodał, że także w szkołach i przedszkolach zwraca się dużą uwagę na higienę osobistą dzieci. Zapewnił, że obecnie w żadnej z tych palcówek, podlegających miastu nie brakuje środków dezynfekcyjnych. Wszystkie szkoły i przedszkola mają pozwolenie na to, aby uzupełniać zapasy na bieżąco, bez ograniczeń.

W Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu do tej pory nie było przypadku z podejrzeniem koronawirusa. Lecznica jest przygotowana na taką ewentualność - zapewnia starosta Marcin Piwnik.

06.03.2020. Sandomierz. Dezynfekcja autobusuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama