Maciej Bartoszek trenerem Korony. Ma obronić dla Kielc ekstraklasę

Data publikacji: 06.03.2020 15:19
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
06.03.2020. Kielce. Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce

06.03.2020. Kielce. Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Maciej Bartoszek został nowym trenerem piłkarzy Korony. 42–letni szkoleniowiec, który wraca do kieleckiego klubu po prawie trzyletniej przerwie, ma za zadanie utrzymać „żółto–czerwonych” w ekstraklasie. Zastąpił na tym stanowisku zdymisjonowanego we czwartek 50–letniego Mirosława Smyłę.

– Decyzja o zmianie trenera pierwszej drużyny kiełkowała w mojej głowie od przegranego meczu w Krakowie z Wisłą. Porażka z Lechią Gdańsk potwierdziła moje wątpliwości, a ta ostatnia we Wrocławiu ze Śląskiem, przelała czarę goryczy. Rywalizowaliśmy z zespołami, które nie były w szczytowej formie, a jednak przegraliśmy. Doszedłem do wniosku, że trzeba dać nowy impuls drużynie. Rozstaliśmy się więc z trenerem Mirosławem Smyłą. Bardzo dziękuję mu za zaangażowanie przez ten czas, który u nas pracował. Do końca sezonu drużynę poprowadzi Maciej Bartoszek – poinformował prezes klubu Krzysztof Zając.

– To była bardzo trudna decyzja, bo z godziny na godzinę trzeba było wywrócić pewne rzeczy do góry nogami. Cieszę się, że tu jestem. Zdaję sobie sprawę, w jakiej sytuacji jest w tym momencie zespół i jakie stoi przed nami wyzwanie. Wierzę w tę drużynę, miasto i w tych kibiców. Razem możemy zrobić wszystko. Bardzo liczymy na Wasze wsparcie. Pamiętam ostatni mój mecz w Kielcach, na którym były pełne trybuny. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Zrobię wszystko, aby utrzymać Koronę w ekstraklasie – powiedział na powitanie Maciej Bartoszek.

– Tu spędziłem dużo dobrego czasu, poznałem wielu ludzi. Ten klub był jak mój drugi dom. W Kielcach się czułem bardzo dobrze. Jeżeli klub, któremu zawdzięczam tyle wspaniałych chwil potrzebuje mojego wsparcia, to jestem. Na to samo liczę ze strony kibiców – dodał Maciej Bartoszek.   

Nowy szkoleniowiec Korony nie skompletował jeszcze sztabu szkoleniowego. Na pewno pozostaną w nim Kamil Kuzera, Michał Dutkiewicz i Mirosław Dreszer. Zakończono jednak współpracę z Danielem Wojtaszem oraz Grzegorzem Zmudą.

Maciej Bartoszek po raz pierwszy trenerem Korony został 10 listopada 2016 roku. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Wilmana. Drużyna zajmowała wówczas 13 miejsce w tabeli. Pod jego wodzą „żółto–czerwoni” rozegrali 22 mecze w ekstraklasie, z których 9 wygrali, 3 zremisowali i 10 przegrali. Sezon 2016/2017 kielczanie zakończyli na 5 pozycji, a Maciej Bartoszek został wybrany najlepszym szkoleniowcem LOTTO Ekstraklasy. Po zmianach właścicielskich w kieleckim klubie, Macieja Bartoszka zastąpił w czerwcu 2017 roku Gino Lettieri.

– Chciałbym uciąć wszelkie spekulacje na temat tego, że Zając z Bartoszkiem się nie lubią, bo Zając go wyrzucił. Teraz jest z powrotem. Mogę zapewnić, że podchodzimy do tego jak profesjonaliści. My się nie musimy kochać i może nigdy się nie pokochamy, ale będziemy się szanować. W głowach będziemy mieli tylko jedno, jak pomóc temu klubowi – powiedział prezes Krzysztof Zając.          

Mirosław Smyła został trenerem Korony 16 września ubiegłego roku. Zastąpił na tym stanowisku zdymisjonowanego dwa tygodnie wcześniej Włocha Gino Lettieriego. Poprowadził „żółto-czerwonych” w 17 meczach ekstraklasy, z których 5 zakończyło się zwycięstwem jego podopiecznych, 3 remisami, a 9 porażkami. Mirosław Smyła przejął drużynę zajmującą 14 lokatę w tabeli, odszedł gdy jest przedostatnia.

Reklama