Orkiestra OSP Krasocin porwała publiczność

Data publikacji: 07.03.2020 21:06
Autor: Michał Kita / Kategoria: Kultura
07.03.2020. Kielce. Koncert galowy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Krasocin i grupy tanecznej Aplauz

07.03.2020. Kielce. Koncert galowy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Krasocin i grupy tanecznej Aplauz
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Owacjami na stojąco zakończył się koncert galowy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Krasocin i grupy tanecznej Aplauz w Filharmonii Świętokrzyskiej. Orkiestra obchodzi w tym roku jubileusz 115 lat istnienia.

Koncert był wyrazem podziękowania dla wszystkich osób i instytucji od lat wspierających jej działalność. Jak mówi Leopold Kwapisz, kapelmistrz i kierownik Młodzieżowej Orkiestry Dętej, takie wydarzenia, to niezwykłe przeżycie dla całego zespołu.

- To ogromna satysfakcja widząc, że mamy wiernych fanów, widzów i sponsorów. To osoby, które są zaangażowane w naszą działalność. Publiczność niesamowicie się odwdzięczyła owacjami za to, co zaprezentowaliśmy na scenie - dodaje.

Leopold Kwapisz zaznacza, że największym wyzwaniem na przyszłość dla orkiestry jest utrzymanie wysokiego poziomu.

- Kalendarz koncertów i występów na ten rok mamy już zapełniony. Najważniejsze będą jednak dla nas dwa wyjazdy na festiwale zagraniczne we Francji i Tajwanie - stwierdził.

Podczas koncertu widzowie mogli usłyszeć między innymi muzykę filmową, rozrywkową i kompozycje napisane z myślą o orkiestrach dętych. W rozmowie z reporterem Radia Kielce podkreślali, że byli zachwyceni występem.

- Koncert był fantastyczny, zarówno zespół taneczny, jak i orkiestra spisały się wyśmienicie. Życzymy im więcej takich koncertów jak dziś - mówili widzowie.

Orkiestra z Krasocina ma na swoim koncie liczne sukcesy w kraju i za granicą. Jest m.in. laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych OSP oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu. Muzycy występowali na festiwalach we Francji, Niemczech, Czechach, Słowacji i Bułgarii.

Reklama