Kovacević dziękuje Smyle, wierzy w Bartoszka i utrzymanie

Data publikacji: 08.03.2020 17:52
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Adnan Kovacević

Na zdjęciu: Adnan Kovacević
Fot. Korona Kielce

- Mam nadzieję, że z nowym trenerem utrzymamy się w ekstraklasie - stwierdził kapitan Korony Adnan Kovacević.

Od piątku szkoleniowcem kieleckich piłkarzy jest Maciej Bartoszek, który wrócił do klubu ze Ściegiennego po prawie trzyletniej przerwie. Zastąpił na tym stanowisku, zdymisjonowanego po środowej porażce we Wrocławiu ze Śląskiem Mirosława Smyłę. Był to trzeci mecz z rzędu przegrany przez „żółto-czerwonych”, którzy w tym roku nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w PKO Ekstraklasie. Adnan Kovacević powiedział, że drużyna była zaskoczona zmianą szkoleniowca.

- W czwartek rano odbył się trening zawodników, którzy wystąpili we Wrocławiu. Pozostali rozegrali sparing z drugim zespołem. Później dowiedzieliśmy się o decyzji klubu. Byliśmy zaskoczeni. To już jest jednak za nami. Mogę tylko podziękować trenerowi Smyle za wszystko co zrobił dla nas i dla Korony. Teraz mamy nowego szkoleniowca, z którym idziemy do przodu. W poniedziałek kolejny mecz. Mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej - stwierdził 26-letni bośniacki stoper.       

Za piłkarzami Korony już kilka treningów z nowym szkoleniowcem. Adnan Kovacević pokusił się o krótką ocenę Macieja Bartoszka.

- Jest bardzo pozytywnie nastawiony. Wie jakim zespołem jesteśmy, bo oglądał dużo meczów Korony. Mówi, że mamy umiejętności, ale nie prezentujemy ich na boisku. Chce nam pokazać, że umiemy grać dobrze w piłkę i strzelać gole, których nam tak brakuje. Mam nadzieję, że utrzymamy się z tym trenerem w ekstraklasie i na końcu wszyscy będziemy się cieszyć- powiedział Adnan Kovacević.     

Już w poniedziałek w meczu 26.kolejki PKO Ekstraklasy przedostatnia w tabeli Korona zmierzy się przed własną publicznością z ostatnim ŁKS Łódź. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 i w całości będzie transmitowane na antenie Radia Kielce. 

Reklama