Świętokrzyski PTTK przygotowuje się do sezonu turystycznego

Data publikacji: 09.03.2020 10:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szlak turystyczny

Szlak turystyczny
Fot. PTTK Kielce Oddział Świętokrzyski

Świętokrzyski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przygotowuje się do sezonu pieszych wędrówek po Górach Świętokrzyskich.

Jak informuje Beata Milewicz z PTTK, członkowie organizacji rozpoczęli już inwentaryzację szlaków turystycznych.

- W tym roku planujemy odnowić około 100 km i poprawić oznaczenie poszczególnych szlaków. To w porównaniu ze wszystkimi szlakami jakimi się opiekujemy niewiele, ale co roku staramy się odnawiać inne fragmenty - mówi.

Jak dodaje Beata Milewicz, najbardziej atrakcyjnymi pod względem krajobrazu i wartości kulturowych są szlaki czerwone. Wśród nich jest szlak im. Edmunda Massalskiego, wiodący z Gołoszyc do Kuźniak. Liczy on 93 km i jest najdłuższy w województwie świętokrzyskim.
Beata Milewicz uważa, że warty przejścia jest również 20-kilometrowy szlak im. Sylwestra Kowalczewskiego, prowadzący z Chęcin do Kielc.

- To malowniczy szlak, na którym znajduje się np. Jaskinia Raj. Na tej trasie występują też liczne atrakcje geologiczne. To także szlak, na który łatwo trafić, czy dojechać i zobaczyć jak wyglądają Góry Świętokrzyskie z innej strony. Polecam również wszystkie szlaki na terenie Kielc - dodaje Beata Milewicz.

Jak informowaliśmy, w ciągu dwóch lat kielecki oddział PTTK chce stworzyć nawigację podobną do tej, jaką posługują się kierowcy. Jednak, zamiast dróg pokazywać będzie szlaki pieszych wędrówek oraz znajdujące się w pobliżu atrakcje.

W województwie świętokrzyskim Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze administruje szlakami o łącznej długości 1,5 tys. km, zarówno górskimi, jak i nizinnymi, w tym 500 km jest w samym powiecie kieleckim.

Tagi do tego wpisu
Reklama