Od września lekcje w nowym budynku. Szkoła będzie przeniesiona

Data publikacji: 09.03.2020 10:38
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach

Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Świętokrzyski kurator oświaty zgodził się na przeniesienie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku po gimnazjum przy ulicy Leśnej w Starachowicach. Sprawa od kilku miesięcy budziła duże emocje.

Przeciw takiemu rozwiązaniu protestowali rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz społeczność szkoły zawodowej. Pomimo tych sprzeciwów samorząd gminny i powiatowy podejmował wszystkie formalne kroki zmierzające do zamiany nieruchomości.

Prezydent Starachowic Marek Materek wydał zarządzenie użyczające budynki po gimnazjum powiatowi. Rada powiatu zgodziła się na przeniesienie szkoły, a dziś pozytywną opinię w tej sprawie wydał świętokrzyski kurator oświaty.

Jak mówił Kazimierz Mądzik w rozmowie z Radiem Kielce z danych kuratorium wynika, że nikt nie straci na tej zamianie, nie ma też obawy że dzieci będą się uczyć na dwie zmiany. Kuratorium zyskało także zapewnienie, że zostaną spełnione warunki dostosowujące nową siedzibę do potrzeb szkoły zawodowej. Chodzi między innymi o wyznaczenie osobnego wejścia do szkoły dla starszych uczniów i oddzielenie zajęć dydaktycznych dzieci z podstawówki od młodzieży ze szkoły zawodowej.

Uczniowie lekcje w nowym budynku rozpoczną od września.

Reklama