Można zapisać się na „Półmaraton Kielce o Błękitną Wstęgę Silnicy”

Data publikacji: 09.03.2020 14:13
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
sieBIEGA Półmaraton Kielecki

sieBIEGA Półmaraton Kielecki
Kielce. 27.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ruszyły zapisy na „Półmaraton Kielce 2020”, który odbędzie się w sobotę 9 maja. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse. Organizatorzy przygotowali tylko tysiąc pakietów startowych na bieg główny oraz rabaty dla pierwszych stu zapisanych osób.

W „Półmaratonie Kielce o Błękitną Wstęgę Silnicy” zawodnicy będą rywalizować w ramach biegu głównego, czyli półmaratonu oraz na 5 km. Na krótszym dystansie prowadzona będzie klasyfikacja „Firmowa Piątka” dla drużyn oraz Nordic Walking. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci – Kids Run na trzech dystansach - 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat), 1000 m (12-15 lat).

Trasy obu dystansów będą atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Rywalizację na obu dystansach zawodnicy będą rozpoczynać i kończyć na terenie kampusu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

- Jesteśmy zadowoleni, że półmaraton w Kielcach jednak się odbędzie. Gospodarzem imprezy będzie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, a to wszystko dzięki wsparciu i gościnności Rektora uczelni Jacka Semaniaka. Uniwersytecki kampus to doskonałe miejsce do przeprowadzenia tej imprezy. To właśnie tutaj zorganizowane będzie miasteczko zawodów wraz z biurem. Właśnie wystartowały zapisy, więc zachęcamy do dokonania rejestracji. Na pierwsze sto osób, które zapiszą się na każdy dystans, czekają specjalne rabaty – powiedział Filip Szołowski, współorganizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Zapisy na „Półmaraton Kielce 2020” oraz na „Bieg na Piątkę” trwają na oficjalnej stronie wydarzenia: www.polmaratonkielce.pl. Aby dokonać rejestracji, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Reklama