Targi Agrotech odwołane. Z powodu zagrożenia koronawirusem

Data publikacji: 09.03.2020 14:29
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.03.2020. Kielce. Przygotowania do targów AGROTECH

09.03.2020. Kielce. Przygotowania do targów AGROTECH
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Targi Agrotech mające się odbyć w najbliższy weekend zostały odwołane. Jak informuje Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, taką decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa zagrożenia pojawienia się w naszym regionie osób zakażonych koronawirusem.

- Po bardzo wnikliwych rozważaniach oraz konsultacjach z prezesem targów oraz prezydentem Kielc wspólnie podjęliśmy decyzję o przesunięciu najbliższej imprezy na inny termin. Nasza decyzja podyktowana jest dobrem mieszkańców i zwiedzających - wyjaśnia Zbigniew Koniusz.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech - mimo że przygotowania do imprezy już się rozpoczęły - odbędą się prawdopodobnie pod koniec czerwca.

Agrotech, to największa w Polsce i licząca się w Europie, wystawa techniki rolniczej. W ubiegłym roku odwiedziło je ponad 66 tysięcy osób.

Jak informowaliśmy, decyzją wojewody świętokrzyskiego w naszym regionie odwołane zostać muszą także imprezy masowe w obiektach zamkniętych, w których uczestniczyć miało  ponad tysiąc osób.

- Główny Inspektor Sanitarny wydał taką rekomendację i tu nie ma co dyskutować. Zdrowie jest najważniejsze. Wszystkie imprezy w obiektach zamkniętych będą odwołane. Taką rekomendację przedłożył mi również wojewódzki inspektor sanitarny i ja przychylam się do niej. Decyzja o odwoływaniu imprez masowych nie dotyczy otwartych stadionów - mówi Zbigniew Koniusz.

Jak dodaje wojewoda, decyzja o odwoływaniu imprez masowych w obiektach zamkniętych nie oznacza, że zamknięte będą musiały być np. galerie handlowe. Decyzja wojewody nie dotyczy też środków komunikacji publicznej.

Reklama