Sandomierska Caritas rozdaje żywność potrzebującym

Data publikacji: 10.03.2020 12:35
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.03.2020. Sandomierz. Caritas diecezji sandomierskiej rozdaje produkty żywnościowe

10.03.2020. Sandomierz. Caritas diecezji sandomierskiej rozdaje produkty żywnościowe
Fot. Sylwia Domoradzka / Caritas Diecezji Sandomierskiej

Ponad 8 tys. osób z diecezji sandomierskiej otrzyma w tym roku unijną pomoc żywnościową. Caritas rozdaje produkty w swojej siedzibie na ulicy Trześniowskiej. Na jedną osobę przypada 48 kg różnych produktów spożywczych.

Są  m.in. makarony, ryż, kasze, olej, szynka, sery, soki, przetwory owocowo-warzywne i wiele innych. W każdej turze jest inny asortyment, zgodny z przygotowaną wcześniej listą produktów. 

Unijna pomoc żywnościowa trafiła m.in. do 65-letniego pana Władysława z Sandomierza, który powiedział, że dzięki temu łatwiej mu będzie związać koniec z końcem. Jest schorowany, ma zwyrodnienia i miażdżycę, nie pracuje. Pobiera stały zasiłek z opieki, ale i tak jest trudno. Dzięki pomocy żywnościowej można sporo zaoszczędzić w wydatkach na jedzenie - dodał.

Aby zostać zakwalifikowanym do unijnej pomocy żywnościowej trzeba spełnić kryteria dochodowe. W przypadku osoby samotnej dochód nie może przekraczać 1402 złotych brutto miesięcznie, natomiast dochód w rodzinie nie może być wyższy od 1056 złotych na osobę.

Aby otrzymać wsparcie trzeba zgłosić się do ośrodka pomocy społecznej w swojej gminie, który po zweryfikowaniu dochodów wystawi skierowanie po odbiór unijnej pomocy żywnościowej. Ten dokument należy przedstawić w Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Dyrektor diecezjalnej Caritas w Sandomierzu ks. Bogusław Pitucha powiedział, że zainteresowanie unijną pomocą żywnościową jest bardzo duże. Jest to znaczące wsparcie dla biednych ludzi, dlatego na przyszły rok Caritas także zadeklaruje swój udział w dystrybucji produktów.

Wydawanie unijnej żywności potrwa do końca czerwca.

Reklama