Nowy wicedyrektor w sandomierskim szpitalu

Data publikacji: 11.03.2020 13:25
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Zdrowie
Jerzy Kuliński - wicedyrektor ds. administracyjno-ekonomicznych w szpitalu w Sandomierzu

Jerzy Kuliński - wicedyrektor ds. administracyjno-ekonomicznych w szpitalu w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Powiększa się zarząd sandomierskiego szpitala. Funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych objął pochodzący z Lublina Jerzy Kuliński. Jego stanowisko zostało utworzone w styczniu. Wcześniej dyrektor lecznicy miał tylko jednego zastępcę - do spraw lecznictwa.

Marek Kos, dyrektor szpitala w Sandomierzu zapewnił, że zmiany kadrowe nie obciążą finansów lecznicy. Jak wyjaśnia, wicedyrektor Beata Wiater będzie sprawować swoją funkcję na pół etatu, a nie na cały jak dotychczas. Zlikwidowane zostało stanowisko kierownika administracyjno-eksploatacyjnego, a główny energetyk odszedł na emeryturę. W jego miejsce nie zostanie zatrudniony nikt nowy. Marek Kos wystąpił również o zmniejszenie swojej pensji. Te kroki w sumie dają miesięcznie oszczędności w wysokości 25 tys. zł brutto. Tymczasem wynagrodzenie nowego wicedyrektora wyniesie miesięcznie 12 tys. zł.

Starosta Marcin Piwnik stwierdził, że nowy wicedyrektor wzmocni kadrę szpitala.

Na zdjęciu (od lewej): starosta Marcin Piwnik, Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu i wicedyrektor Jerzy KulińskiFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Placówka się rozwija, w planach jest utworzenie nowych oddziałów, budowa oddziału psychiatrycznego i inne przedsięwzięcia. Na to wszystko potrzebne są pieniądze, których należy szukać w Ministerstwie Zdrowia i NFZ. Teraz dyrektor Marek Kos będzie miał na to więcej czasu, bo część obowiązków przejmuje zastępca – dodał starosta.

Jerzy Kuliński zapowiedział, że w pierwszej kolejności chciałby się zająć poprawą warunków w szpitalu, czyli wyglądem sal i korytarzy. Konieczna jest także budowa nowego boku operacyjnego i pozyskiwanie kadry medycznej.

Jerzy Kuliński jest ekonomistą i doktorem nauk społecznych. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Był także dyrektorem departamentu zdrowia w tamtejszym urzędzie marszałkowskim, a ostatnio w wydziale zdrowia w magistracie w Lublinie.

Reklama