Politechnika Świętokrzyska zawiesza zajęcia, ale będzie pracować

Data publikacji: 11.03.2020 14:34
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.03.2020. Politechnika Świętokrzyska zawiesza zajęcia. Na zdjęciu: prof. Wiesław Trąmpczyński - rektor Politechniki Świętokrzyskiej

11.03.2020. Politechnika Świętokrzyska zawiesza zajęcia. Na zdjęciu: prof. Wiesław Trąmpczyński - rektor Politechniki Świętokrzyskiej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Wszystkie zajęcia dydaktyczne na Politechnice Świętokrzyskiej zostały już dziś odwołane. Władze uczelni poinformowały na specjalnie zwołanej konferencji, jak w najbliższych dniach będzie funkcjonowała największa uczelnia techniczna w regionie.

- W związku z sytuacją w kraju, z dniem jutrzejszym zawieszamy wszystkie zajęcia dydaktyczne na uczelni - poinformował profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Zaznaczył, że uczelnia nie zostaje całkiem zamknięta, ale zajęcia nie będą odbywały się aż do odwołania. Administracja funkcjonować będzie normalnie. Działalność badawcza w laboratoriach zostaje zachowana. Nie odbędą się z kolei żadne konferencje naukowe, zajęcia w uniwersytecie otwartym i politechnice dziecięcej. Nauka studentów w dużej mierze przeniesie się do internetu.

- Jeżeli są wykłady przygotowane już w układzie e-lerningowym to zostaną udostępnione studentom. Natomiast przygotowanie wszystkich wykładów w takim systemie wymaga czasu i na pewno wszystkich w ten sposób nie poprowadzimy - mówi rektor. - Oczekujemy większej pracy własnej studentów, którą wykonają w domu. Planujemy sprawdzić wiedzę poprzez egzaminy i zaliczenia, ale nie zamierzamy postawić studentów w bardzo trudnej sytuacji - podkreśla profesor Trąmpczyński.

Wyłącznie poprzez zasoby elektroniczne będzie można korzystać z biblioteki. Żadnych zmian nie planuje się z kolei w funkcjonowaniu akademików. Nie zostaną one zamknięte, ale władze uczelni podkreślają, że liczą na indywidualne decyzje studentów związane z tymczasowym powrotem do domów, jeśli istnieje taka możliwość.

Na ten moment nie przewiduje się przedłużenia roku akademickiego.

Reklama