W diecezji tarnowskiej zawieszone bierzmowania i odwołane rekolekcje

Data publikacji: 11.03.2020 15:02
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kuria diecezjalna w Tarnowie zdecydowała w środę o zawieszeniu od czwartku do dowołania udzielania sakramentu bierzmowania. Ponadto w diecezji tarnowskiej nie będą organizowane rekolekcje szkolne oraz wszelkiego rodzaju spotkania rejonowe czy dekanalne.

Jak poinformował w środę kanclerz kurii diecezjalnej w Tarnowie ks. Robert Kantor, decyzję tę podjęto „w związku z zagrożeniem powodowanym przez koronawirus oraz podjętymi decyzjami władz państwowych”.

W diecezji tarnowskiej w najbliższym czasie nie odbędą się także dwa duże diecezjalne spotkania młodzieżowe. Na późniejszy termin zostało przeniesione planowane w sobotę spotkanie dla animatorów „Pełne zanurzenie” z udziałem młodych z całej diecezji wraz z kapłanami. Z kolei Obchody Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową będą przeżywane w parafiach, a nie w Tarnowie.

- Chcemy, żebyście wiedzieli, że nie panikujemy, ale bardzo zależy nam na waszym zdrowiu i waszych bliskich - zwrócił się do młodych ks. Marcin Baran, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W archidiecezji krakowskiej odwołane zostały dni skupienia katechetów, zaplanowane w dniach 14 i 28 marca 2020 r. odpowiednio w Centrum Jana Pawła II w Krakowie i w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach.

- W ramach czasu tych spotkań prosimy wszystkich o prywatną adorację i udział we mszy św. w sobotę w swoich parafiach. Jest nam wszystkim potrzebna modlitwa i jedność duchowa w obliczu zagrożenia koronawirusem - zaznaczył ks. Andrzej Kielian, dyrektor wydziału katechetycznego krakowskiej kurii.

W archidiecezji krakowskiej ograniczone mają być także planowane na 2 kwietnia uroczystości związane z 15. rocznica śmierci Jana Pawła II

Reklama