W Starachowicach instytucje kultury ograniczą działalność do minimum

Data publikacji: 11.03.2020 20:24
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.03. 2020. Starachowice. Konferencja prezydenta Marka Materka na temat sytuacji epidemiologicznej

11.03. 2020. Starachowice. Konferencja prezydenta Marka Materka na temat sytuacji epidemiologicznej
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W Starachowicach, podobnie jak w innych miastach, zamknięte będą szkoły i przedszkola, a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Starachowickie Centrum Kultury i biblioteki znacząco ograniczą działalność.

Podczas konferencji prasowej prezydent Marek Materek mówił, że zgodnie z rozporządzeniem premiera odwołane zostały zajęcia w szkołach od 16 do 25 marca. Przez najbliższe dwa dni, czyli 12 i 13 marca będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze. Nie będą odbywały się także wydarzenia kulturalne i sportowe, zamknięta w tym okresie będzie kryta pływania. Do minimum ograniczona będzie działalność klubów seniora i SDŚ. Nabór do przedszkoli i szkół odbywa się nadal. Dalsze decyzje zostaną podjęte po kolejnych dyspozycjach rządu.

Normalnie prowadzona będzie opieka nad osobami starszymi, opiekunki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą pracować bez zmian. Podobnie jest z komunikacją miejską, autobusy po każdym dniu pracy są sprzątane i dezynfekowane. Normalnie będzie także funkcjonowało targowisko miejskie, ale należy przestrzegać zalecań służb sanitarnych.

W tym momencie w powiecie nie ma koronawirusa. Jedna zdrowa osoba przebywa do soboty w kwarantannie domowej, a dozorem epidemiologicznym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej objętych jest dwadzieścia osób – poinformował starosta starachowicki Piotr Babicki.

Są to osoby zdrowe, u których nie wystąpiły objawy choroby, ale które potencjalnie mogły mieć styczność z osobami przebywającymi na terenach zagrożonych koronawirusem. Jednocześnie odwołano działalność Muzeum Przyrody i Techniki i placówek oświatowych podległych powiatowi.

Nie odbędzie się także 22 marca uroczysta gala wręczenia Honorowej Nagrody Gospodarczej pn. „Żelazny Pierścień” połączona z Koncertem Fortepianowym w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Reklama