Marek Bogusławski: WORD wstrzymuje egzaminy kierowców

Data publikacji: 12.03.2020 08:21
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.03.2020. Kielce. Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

12.03.2020. Kielce. Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach od poniedziałku przez dwa tygodnie wstrzymuje egzaminy kierowców. Jak powiedział wicemarszałek województwa Marek Bogusławski działania prewencyjne są niezbędne, aby opanować epidemię koronawirusa.

- Nie wiemy skąd pochodzą kandydaci na kierowców i z kim się kontaktowali dlatego tego typu decyzja jest niezbędna - dodał gość Radia Kielce.

Podobne decyzje dotyczą biblioteki wojewódzkiej i pedagogicznej. Także w tym przypadku ze względu na zagrożenie, praca placówek jest czasowo zawieszona.

Marek Bogusławski stwierdził, że sytuacja jest dynamiczna. Wcześniej czy później wirus do nas dotrze i musimy być na niego przygotowani. W związku z tym podejmujemy różne działania. Odwoływane są imprezy masowe, zamykane szkoły i przedszkola oraz placówki kultury - to odpowiednie kroki aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Zmiany czekają także w urzędzie marszałkowskim. Osoby przychodzące załatwić jakąś sprawę będą przyjmowane w biurze podawczym i jeżeli to możliwe sprawy będą załatwiane przez telefon, albo mailowo.

Reklama