Targi Kielce przesuwają wszystkie imprezy

Data publikacji: 12.03.2020 10:55
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Targi Kielce

Kielce. Targi Kielce
Kielce / Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

Na czerwiec przeniesione zostały m. in. międzynarodowe targi turystyczne Agrotravel, międzynarodowe targi zdrowia Heath and Beauty oraz międzynarodowe targi rzemiosła Rękodzieło.

Oprócz tego w czerwcu odbędą się targi przemysłu drzewnego Las-Expo i targi Dom. Na przełom czerwca i lipca przesunięte zostały kilkudniowe targi drogowe Autostrada Polska, jedna z największych imprez wiosennego sezonu.

Jak mówi prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń, będzie to spory cios dla kieleckiego ośrodka.
Dodaje, że firma jest finansowo przygotowana na taką ewentualność. Zwraca przy tym uwagę, że największy problem będą miały firmy związane z Targami, np. zajmujące się montażem wystaw, które w tej sytuacji zostają bez pracy.

- Mamy zasoby gotówki i będziemy wprowadzać program oszczędnościowy. Problem z płynnością finansową mogą mieć natomiast wszystkie mniejsze firmy związane z organizacją targów nie tylko w Kielcach, ale i w całym kraju - mówi.

Jako pierwsze przesunięte zostały targi Argotech, które miały odbyć się w ubiegły weekend. Udział w tym wydarzeniu zapowiedziało 700 wystawców z Polski i świata. Na potrzeby imprezy wynajęło nawet specjalne namioty wielkopowierzchniowe. Straty tylko z powodu odwołania tego wydarzenia liczone są w milionach złotych.

Tagi do tego wpisu
Reklama