Sandomierski szpital wstrzymuje przyjęcia

Data publikacji: 12.03.2020 15:25
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu

Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Szpital Specjalistyczny w Sandomierzu wstrzymuje przyjęcia pacjentów. Placówka będzie pracowała tylko w trybie nagłym. Zamknięte zostaną również wszystkie poradnie specjalistyczne.

- Pacjenci będą przyjmowani wyłącznie na pilne porady specjalistyczne, np. po zabiegach, natomiast wszystkie inne wizyty zaplanowane wcześniej będą przekładane na inne terminy - poinformował dyrektor szpitala Marek Kos.

Dodał, że dla zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów, od jutra przed wejściem do szpitala stanie specjalny namiot, w którym będą przyjmowane osoby, które mogły mieć kontakt z ludźmi podejrzanymi o koronawirusa.

- Teraz wszyscy przyjmowani są na szpitalnym oddziale ratunkowym. W namiocie będą odizolowani od innych, w tym miejscu będą diagnozowani - dodał dyrektor.

Oprócz tego, od jutra przy wejściu do sandomierskiego szpitala pojawią się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Będą pilnować przestrzegania zakazu odwiedzin na oddziałach szpitalnych.

Leszek Zbrojkiewicz - powiatowy inspektor sanitarny w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Leszek Zbrojkiewicz, powiatowy inspektor sanitarny poinformował, że w powiecie sandomierskim nie ma obecnie osoby chorej, ani podejrzanej o zakażenie. Pod nadzorem epidemiologicznym jest teraz 15 osób, które zgłosiły się do Sanepidu po powrocie z zagranicy. Przez 14 dni będą pozostawać w domu, a pracownicy Sanepidu codziennie kontaktują się z nimi telefonicznie, przeprowadzają wywiad na temat stanu ich zdrowia.

Inspektor zaprzeczył krążącym pogłoskom o rzekomych planach zamykania sieci wodociągowych. Stanowczo podkreślił, że nikt nie ma takiego zamiaru. Woda z sieci jest bezpieczna i pod stałą kontrolą.

Sandomierz. Posiedzenie powiatowego sztabu kryzysowego .Starostwo Powiatowe w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dziś w Sandomierzu obradował powiatowy sztab kryzysowy. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, wójtowie, burmistrzowie, pracownicy szpitala i Sanepidu. Starosta Marcin Piwinik zapewnił, że wszystkie służby są bardzo dobrze przygotowane na ewentualność wystąpienia koronawirusa w powiecie sandomierskim.

Podobne wiadomości
Reklama