Sądy odwołują rozprawy

Data publikacji: 12.03.2020 16:01 / Data aktualizacji: 12.03.2020 16:29
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Mariusz Busiek / skarzysko24.pl

Nie odbędą się zaplanowane na najbliższy czas rozprawy sądowe w okręgu kieleckim. Posiedzenia jawne zostały odwołane do 31 marca włącznie.

Sądy będą rozpatrywać tylko niektóre sprawy, m.in. dotyczące tymczasowego aresztowania. Ponadto będą zajmowały się sprawami z zakresu prawa pracy, związanymi z roszczeniami pracownika w razie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia lub w przypadku rozwiązania umowy o pracę przez pracodawcę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Na wokandzie pojawią się także sprawy wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, stwarzającymi zagrożenie dla życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Sąd będzie rozpatrywał także sprawy z wniosku o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Ponadto, zostaje ograniczone do niezbędnego minimum funkcjonowanie Biura Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego w Kielcach. Interesanci w pierwszej kolejności powinni załatwiać swoje sprawy telefonicznie lub e-mailowo.

W związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa do odwołania wprowadzono zakaz przyjmowania interesantów w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach. Wszelkie sprawy należy ewentualnie załatwiać korespondencyjnie. 

W prokuraturach rejonowych decyzję w tym zakresie podejmują szefowie instytucji. 

Tagi do tego wpisu
Reklama