Informacje o sytuacji w ostrowieckim szpitalu utajnione przez dyrektora

Data publikacji: 12.03.2020 17:27
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zakład Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zakład Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Co się dzieje w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim w czasie wyjątkowej sytuacji, z jaką mamy do czynienia od kilku dni? Trudno tego się dowiedzieć, ponieważ dyrektor lecznicy Andrzej Gruza odpowiada tylko na prośby wybranych przez siebie mediów.

Z kolei pielęgniarka naczelna, informacji na temat sytuacji epidemiologicznej w lecznicy udzielać nie chce, zanim pozwolenia nie wyrazi kierownictwo. Kierownictwo zaś w dniu dzisiejszym od około godziny 10:00 aż do tej pory nie odbiera telefonu, unikając udzielenia nam odpowiedzi na kilka podstawowych pytań.

Utrudniony kontakt z dyrekcją ostrowieckiego szpitala to problem znany od początku pracy dyrektora Andrzeja Gruzy. Obecnie jedynym sposobem jest osobisty kontakt przez sekretariat. Po wprowadzeniu zakazu odwiedzin w szpitalu, jest to jednak niemożliwe, ponieważ nikt z zewnątrz nie jest wpuszczany na pierwsze piętro szpitala, gdzie urzęduje dyrektor. Członkowie zarządu powiatu obiecali rozmowę dyscyplinującą z dyrektorem.

Jak udało się dowiedzieć naszej reporterce, od piątku każda osoba wchodząca do lecznicy będzie miała mierzoną temperaturę ciała.

Reklama