W Jędrzejowie zawieszono działalność pływalni, zamknięte są place zabaw

Data publikacji: 12.03.2020 17:50 / Data aktualizacji: 13.03.2020 17:58
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.03.2020. Jędrzejów. Zamknięta pływalnia

13.03.2020. Jędrzejów. Zamknięta pływalnia
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Urząd miasta w Jędrzejowie zarządził środki ostrożności w ramach profilaktyki zakażenia koronawirusem. W tym celu prowadzona jest dezynfekcja rąk dla osób wchodzących do urzędu. Ponadto w pomieszczeniach: kasy, ewidencji ludności oraz w punkcie informacyjnym wprowadzony zostanie system głośnomówiący, aby pracownicy nie mieli bezpośredniego kontaktu z klientami.

- Te miejsca w skali całego urzędu są szczególne, ponieważ przyjmują najwięcej petentów. Ponadto na ten szczególny czas zamierza się sprowadzić obsługę interesantów na parter magistratu, aby ograniczać do minimum kontakty międzyludzkie -  tłumaczy Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa

- Zgodnie z zaleceniami swoją działalność od 16 do 23 marca zawieszają Centrum Kultury oraz kino.

Z kolei, już od piątku, 13 marca została zamknięta pływalna wraz z kortami tenisowym. Zamknięte również zostały skatepark, pumptrack i place zabaw znajdujące się przy ul. Parkowej i Św. Barbary - dodaje burmistrz.

Ponadto taśmami i specjalnymi tabliczkami informacyjnymi zostaną wyłączone z użytkowania wszystkie pozostałe place zabaw w mieście, które nie są ogrodzone – mówi Marcin Piszczek. Jak tłumaczy decyzję o zamknięciu placów zabaw podjęto, kiedy okazało się, że są one oblegane przez dzieci z rodzicami lub z dziadkami.

– Mam nadzieję, że decyzja o zamknięciu placów zabaw zmusi niektórych do rezygnacji z przebywania w tłumie. Jak się okazuje niektórzy mają nieodpowiedzialne podejście, dlatego podjęliśmy takie kroki – tłumaczy burmistrz Piszczek.

Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA 2020, który miał odbyć się w nocy z soboty na niedzielę na miejskiej pływalni został odwołany i przesunięty na październik.

Środki ostrożności wprowadzone zostały również w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie. Jak informowaliśmy, działając prewencyjnie starosta oraz wicestarosta na swoich dwugodzinnych dyżurach zawiesili przyjmowanie interesantów w sprawach skarg i wniosków.

Ponadto na parterze budynków instytucji przy ul. 11 Listopada i Armii Krajowej wyznaczone zostały stanowiska do obsługi interesantów, gdzie załatwiane są wszystkie sprawy lub ewentualnie przekierowywane do wydziałów.

W obu budynkach wprowadzona została dezynfekcja rąk dla osób wchodzących do urzędu.

13.03.2020. Jędrzejów. Zamknięty plac zabawFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Reklama