Świętokrzyscy posłowie podsumowali swoją pracę na rzecz województwa

Data publikacji: 18.09.2011 21:28
Kategoria: Wiadomości z regionu

Świętokrzyscy parlamentarzyści podsumowali w Studiu Politycznym Radia Kielce swoją pracę na rzecz regionu w czasie mijającej VI kadencji Sejmu. Ich opinie były mocno podzielone.

Zdaniem poseł Platformy Obywatelskiej, Marzeny Okły - Drewnowicz posłom tego ugrupowania udało się zrealizować wiele ważnych dla województwa projektów, m.in. w zakresie programu Infrastruktura i Środowisko. Jak mówiła posłanka, ponad 660 mln złotych przeznaczonych zostało na realizację projektów wodociągowo-kanalizacyjnych, prawie 80 mln złotych na modernizacje linii nr 25. Kolejnym sukcesem zdaniem Marzeny Okły - Drewnowicz jest budowa obwodnicy Kielc.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba podkreśliła, że koalicja PO- PSL  w momencie przejęcia rządów dokonała ogromnych cięć finansowych planowanych w województwie inwestycji. Pieniądze te zostały przekazane innym regionom. Wiele z projektów przygotowanych przez Prawo i Sprawiedliwość w mijającej kadencji nie zostało wykonanych- dodała Maria Zuba. 

Poseł PSL Andrzej Pałys uważa, że dzięki zaangażowaniu świętokrzyskich polityków udało się m.in. uratować Izbę Celną w Kielcach, jak podkreślił, jej przeniesienie do Krakowa zmieniłoby obraz świętokrzyskiego. Lobbowaliśmy wspólnie również w sprawie przekształcenia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przyszłości lotniska, czy  Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie - mówił Andrzej Pałys.

Z kolei poseł SLD Henryk Milcarz powiedział, że w czasie jego parlamentarnej pracy starał się o ściąganie jak największych środków finansowych do regionu. Wśród sukcesów wyliczył modernizację oczyszczalni ścieków w Kielcach. Jak podkreślił, gdyby nie był posłem nie udałoby się tego zrobić.

Podczas VI kadencji Sejmu pod obrady wniesiono 1510 ustaw, uchwalono ponad 950. Posłowie zgłosili ponad 24 tysiące interpelacji i ponad 10,5 tysiąca zapytań. Podczas posiedzeń sejmowych posłowie występowali blisko 46 tysięcy razy.


Katarzyna Kozak

Reklama