Z powodu zagrożenia epidemiologicznego szpital zamyka poradnie i oddziały

Data publikacji: 13.03.2020 13:29
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, ze względów bezpieczeństwa wprowadza kolejne ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów.

Od 16 marca szpital wstrzymuje działalność leczniczą w Klinice Dermatologii, Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej, Ośrodku Dziennym Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia. W Klinice Rehabilitacji, przy ulicy Kościuszki, od poniedziałku nie będzie realizowana dzienna rehabilitacja ogólnoustrojowa.

Natomiast od wtorku, 17 marca do 27 marca zostaje również zawieszona działalność poradni pediatrycznych: okulistycznej, neonatologicznej, kardiologicznej, nefrologicznej, urologicznej, chorób płuc, chorób płuc z zakresem alergologii, gastroenterologicznej, chorób zakaźnych i reumatologicznej.

Wszelkie przesunięcia terminów przyjęć, wizyt, będą ustalane z pacjentami, po odwołaniu w kraju stanu zagrożenia. Jak informowaliśmy, w szpitalu wstrzymane zostały także wszelkie przyjęcia i zabiegi planowe.

Natomiast decyzją wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza Wojewódzki Szpital Zespolony jest od końca lutego w stanie podwyższonej gotowości, co oznacza w praktyce konieczność ograniczenia przyjęć pacjentów planowych.

Reklama