Oddział zakaźny w Kielcach powiększy się

Data publikacji: 13.03.2020 17:58
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Klinika Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Klinika Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pomieszczenia kliniki dermatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zostaną przystosowane do potrzeb ewentualnych pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem lub już zakażonych.

Jak informuje dr Paweł Pabjan, kierownik kliniki chorób zakaźnych przy ulicy Radiowej, to rozsądne posunięcie, ponieważ klinika dermatologii znajduje się w tym samym budynku, co klinika chorób zakaźnych.

- Spodziewamy się wzrostu liczby osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub osób zarażonych, a także pacjentów, którzy mogą do nas trafić na kwarantannę. Dlatego już od jakiegoś czasu nie mamy przyjęć planowych, a ci pacjenci, którzy byli w dobrym stanie, zostali wypisani do domu. Dziś przystosowujemy pomieszczenia, w których znajduje się klinika dermatologii na potrzeby kliniki chorób zakaźnych. To logiczne rozwiązanie, ponieważ te dwie kliniki znajdują się w tym samym budynku - dodał.

Jak zaznaczył dr Paweł Pabjan, dzięki temu w szpitalu przy ulicy Radiowej przybędzie kilkanaście łóżek dla osób z podejrzeniem lub już zakażonych koronawirusem.

- Dermatolodzy opuszczają swój oddział i sale będą przeznaczone na potrzeby kliniki chorób zakaźnych. Dzięki temu dla osób z podejrzeniem zakażenia lub zakażonych przybędzie 15 łóżek - dodał Paweł Pabjan.

Łącznie w klinice chorób zakaźnych przy ulicy Radiowej będzie 55 łóżek.

Reklama