Gosek: czynimy starania, aby dzieci jak najszybciej wróciły do kraju

Data publikacji: 14.03.2020 15:57
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: poseł Mariusz Gosek

Na zdjęciu: poseł Mariusz Gosek
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Trwają starania, aby jak najszybciej sprowadzić z Krety w Grecji 25 dzieci z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie i ich opiekunów. Lot planowany jest na poniedziałek, ale dyrektor i rodzice obawiają się, że wylot może zostać odwołany.

Poseł Mariusz Gosek informuje, że o pilniejszy powrót młodzieży zabiegają rodzice. Jak dodaje, sprawa została przekazana do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

- Rodzice obawiają się odwołania lotów. Mając na uwadze ich rozterki i pani dyrektor powiadomiliśmy o całej sytuacji Ministerstwo Spraw Zagranicznych - mówi poseł. Po powrocie dzieci i nauczyciele poddani zostaną 14-dniowej kwarantannie.

Krzysztof Stachera, naczelnik wydziału Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich informuje, że uczniowie odbywali w Grecji praktyki. Jak dodaje na wyspie nie ma zagrożenia epidemiologicznego, ale w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją starostwo zabiega o wcześniejszy powrót uczniów do Polski.

- Skróciliśmy pobyt na wyspie. Ich praktyki miałyby się zakończyć pod koniec marca, ale uznaliśmy, że bezpieczniejsze będzie, gdy uczniowie znajdą się na terenie naszego kraju - mówi naczelnik.

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych trwa zebranie sztabu kryzysowego i ustalenia odnośnie przyspieszenia powrotu Polaków do kraju.

Reklama