Opatów wszędzie szuka pieniędzy na remonty dróg

Data publikacji: 14.03.2020 16:54
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.03.2020. Opatów. Ulica Czesława Miłosza

14.03.2020. Opatów. Ulica Czesława Miłosza
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Środki z Funduszu Dróg Samorządowych, tzw. powodziówek, czy Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych pozyskuje gmina Opatów na to, aby remontować jak najwięcej dróg na swoim terenie. Największą uwagą otaczane są te miejsca, które od wielu lat pozostają zaniedbane.

Jak mówi burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski, zakończono remont ulicy Władysława Jagiełły, trwają prace na ulicy Wąskiej w bliskim sąsiedztwie rynku. Kolejne ulice jeszcze w tym roku zyskają nowy blask. Grzegorz Gajewski zapewnia, że finansowanie zapewnione jest na remont ulicy Żeromskiego oraz dwóch dróg wewnętrznych: Czesława Miłosza i Mikołaja Reja.

- Ulica Żeromskiego jest w fatalnym stanie, a to jedna z głównych arterii miasta. Konieczne jest wylanie nowego asfaltu, wymienimy stare płyty chodnikowe na nowe - mówi burmistrz Grzegorz Gajewski.

Przyznane są też dodatkowe środki na inne ulice, jednak gmina jeszcze fizycznie nie otrzymała tego wsparcia. Pozyskane fundusze przeznaczone zostaną na remont kilku dróg.

- Mówimy o drodze Cmentarnej, Dorzecznej, drodze przez wieś Marcinkowice, a także tej, która ucierpiała w wyniku lipcowych ulew w ubiegłym roku od Okaliny w kierunku ulicy Okalińskiej -  informuje Grzegorz Gajewski.

W planach jest także pozyskanie pieniędzy na remont drogi z Balbinowa w kierunku Przeuszyna. To zadanie wspólnie będzie realizowane z sąsiednia gminą Wojciechowice.

Reklama