Dzieci przebywające w szpitalu w Kielcach nie są zarażone

Data publikacji: 14.03.2020 20:30
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Świętokrzyskie Centrum Pediatrii w Kielcach

Na zdjęciu: Świętokrzyskie Centrum Pediatrii w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Czworo dzieci, które przebywają w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach nie są zarażone koronawirusem. Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie, specjaliści z laboratorium w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach wykluczyli u tych pacjentów obecność wirusa z chińskiej prowincji Wuhan.

Natomiast w Klinice Chorób Zakaźnych szpitala wojewódzkiego przyjęto w sobotę troje dorosłych pacjentów z podejrzeniem zakażenia, a w sumie obecnie szpital oczekuje na wyniki badań dziewięciorga dorosłych osób. Natomiast z kliniki wypisano sześcioro dorosłych pacjentów, u których również badania wykluczyły COVID-19.

Z kolei jak informowaliśmy, w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach oprócz dwóch mężczyzn, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem przebywa jeszcze 6 pacjentów. Jedna osoba, u której wynik był negatywny została już wypisana do domu. Natomiast od pozostałych zostały pobrane próbki do badań.  

Natomiast w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju obecnie przebywa 16 pacjentów. Jak informuje Grzegorz Lasak, dyrektor lecznicy, u wszystkich badania laboratoryjne wykluczyły zakażenie koronawirusem.

Obecnie w województwie świętokrzyskim 171 osób poddanych jest kwarantannie, a 658 objęto nadzorem epidemiologicznym.

Reklama