Dodatkowe msze w jędrzejowskim Archiopactwie Cystersów

Data publikacji: 15.03.2020 09:02
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.11.2019. Jędrzejów. Archiopactwo Ojców Cystersów w Jędrzejowie

02.11.2019. Jędrzejów. Archiopactwo Ojców Cystersów w Jędrzejowie
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda /

W Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie w związku z pandemią koronawirusa oprócz stałych godzin nabożeństw zaplanowano dwie dodatkowe msze o godz. 13.00 i 15.30. Ponadto na kanale youtube będzie można zobaczyć mszę świętą o godz. 12.00, nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15 oraz mszę św. o godz. 18.00 - poinformował ojciec Jakub Zawadzki, proboszcz i kustosz Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie.

Jak dodał, zgodnie z zaleceniem, msze będą się odbywać w grupach nie większych niż 50 osób. Aby móc tego przestrzegać, do kościoła klasztornego będzie można wejść tylko jednym wejściem od ul. Klasztornej, ponieważ wejście od Laskowa będzie zamknięte. Dodatkowo, parafianie chcący uczestniczyć w nabożeństwie będą liczeni.   

- Ponieważ obecna sytuacja nie jest prosta, proszę i apeluję, aby osoby, które mogą pozostały w domach. Biskupi polscy, w tym biskup kielecki wydali dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii do 29 marca. Zatem można łączyć się duchowo poprzez transmisje radiowe, telewizyjne, czy internetowe - mówi ojciec Jakub.

Jak dodał, obecna sytuacja to prawdziwe rekolekcje, ponieważ możemy zobaczyć naszą odpowiedzialność za każdego człowieka, który jest obok nas, za naszego bliźniego.

- Mamy stan zagrożenia, wiec musimy być za siebie nawzajem odpowiedzialni. Dlatego wielkim wsparciem dla nas byłoby to, aby osoby, które mają starszych rodziców, dziadków, czy sąsiadów spróbowały na nie wpłynąć, aby pozostały w domach. Chodzi o życie i bezpieczeństwo każdego człowieka - podkreślał proboszcz ojciec Jakub Zawadzki.

Msze Święte w Klasztorze Ojców Cystersów odbędą się o stałych godzinach, czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00. Dodatkowe msze o godz. 13.00 i 15.30.

Reklama