Koronawirus potwierdzony w Kielcach

Data publikacji: 15.03.2020 09:22 / Data aktualizacji: 15.03.2020 09:37
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.02.2020. Kielce.  Klinika Chorób Zakaźnych

26.02.2020. Kielce. Klinika Chorób Zakaźnych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kolejny przypadek koronawirusa w województwie świętokrzyskim. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, zakażenie potwierdzono u jednej osoby w Kielcach. Informację tę potwierdziła Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

- Pacjent jest w sile wieku, był poddany kwarantannie. Jego stan jest dobry, pozwalający na to, żeby nie był hospitalizowany, dlatego też pozostaje pod ścisłą kwarantanną. Wciąż apelujemy o zachowanie spokoju i rozwagi. Prosimy także o pozostanie w domach. Dla dobra własnego i innych ludzi - zaznacza.

W sumie resort zdrowia poinformował o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie w Polsce zanotowano dotychczas 111 przypadków.

Trzy zakażone osoby zmarły. Najnowsze przypadki, oprócz Kielc, dotyczą: osoby z Leżajska (woj. podkarpackie), dwóch osób z Warszawy, jednej z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie), jednej z Wrocławia oraz jednej z województwa lubelskiego.

To trzeci przypadek koronawirusa w naszym regionie. Jak informowaliśmy, w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach przebywają dwie osoby.z potwierdzonym COVID-19.

Reklama