Goście Studia Politycznego RK: koronawirus pokonał podziały polityczne?

Data publikacji: 15.03.2020 12:42
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.03.2020. Kielce. Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Lipiec - PiS, Grzegorz Gałuszka - PSL, Aneta Szczęsna - Konfederacja Ruch Narodowy, Andrzej Szejna - Nowa Lewica, Lucjan Pietrzczyk - Plattforma Obywatelska

15.03.2020. Kielce. Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Lipiec - PiS, Grzegorz Gałuszka - PSL, Aneta Szczęsna - Konfederacja Ruch Narodowy, Andrzej Szejna - Nowa Lewica, Lucjan Pietrzczyk - Plattforma Obywatelska
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

O działanie ponad podziałami politycznymi w trakcie pandemii koronawirusa apelowali goście Studia Politycznego Radia Kielce.

15.03.2020. Kielce. Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec, PiSFot. Kamil Król / Radio Kielce

Zdaniem Krzysztofa Lipca, lidera świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, te różnice udało się zminimalizować, a świadczy o tym chociażby ostatnie posiedzenie Sejmu zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę i szybki proces legislacyjny specustawy w sprawie koronawirusa, którą udało się przyjąć wraz z poprawkami zarówno ze strony rządzącej, jak i opozycji.

- Mam takie przekonanie, że ten proces legislacyjny, odbywająca się debata sejmowa i prace nad ustawą, zaświadczyły, że w sytuacjach, kiedy trzeba stawić czoła ważnym wyzwaniom Polacy potrafią ponad podziałami porozumieć się - zaznaczył.

15.03.2020. Kielce. Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu: Grzegorz Gałuszka, PSLFot. Kamil Król / Radio Kielce

Zdaniem Grzegorza Gałuszki z PSL, politycy powinni współpracować i zapewnić wszelkie niezbędne środki dla zapewnienia Polakom bezpieczeństwa.

-  Społeczeństwo zdaje egzamin, a jaki będzie wynik, trzeba będzie poczekać, aż do momentu, kiedy wygaśnie zachorowalność na COVID-19. Grzegorz Gałuszka podziękował lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom laboratoriów za ich poświęcenie, ale także prosił słuchaczy Radia Kielce o pozostawanie w domu i ścisłe stosowanie się do zaleceń rządu i lekarzy.

15.03.2020. Kielce. Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu: Aneta Szczęsna - Konfederacja Wolność i NiepodległośćFot. Kamil Król / Radio Kielce

Aneta Szczęsna z Konfederacji Ruch Narodowy zwróciła z kolei uwagę na potrzebę zintensyfikowania pomocy dla osób najbardziej zagrożonych zakażeniem koronawirusem.

- Ważne, żeby wesprzeć ludzi starszych, samotnych, często pozostających bez środków do życia - powiedziała. Jak dodała, na ocenę działań rządu w sprawie pandemii i tego, czy były one wystarczające trzeba czekać.

Andrzej Szejna - Nowa LewicaFot. Kamil Król / Radio Kielce

Również Andrzej Szejna z SLD wyraził opinię, że w obecnej sytuacji niezbędne są działania ponad podziałami politycznymi. Apelował o objęcie szczególną troską przedsiębiorców.

15.03.2020. Kielce. Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu: Lucjan Pietrzczyk - Platforma ObywatelskaFot. Kamil Król / Radio Kielce

Lucjan Pietrzczyk z PO Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że partie polityczne powinny konkurować między sobą teraz, ale tylko w kwestii dobrych pomysłów.

Reklama