Jędrzejowianie stosują się do zaleceń

Data publikacji: 15.03.2020 14:02
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.03.2020. Jędrzejów. Archiopactwo Cystersów. Msza św.

15.03.2020. Jędrzejów. Archiopactwo Cystersów. Msza św.
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W powiecie jędrzejowskim ponad 40 osób jest poddanych kwarantannie domowej i liczba ta będzie się zwiększała z godziny na godzinę, ponieważ mieszkańcy powiatu cały czas wracają z zagranicy - informuje Barbara Ciechanowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jędrzejowie.

15.03.2020. Jędrzejów. Archiopactwo CystersówFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak dodaje, cały czas telefon dzwoni i ludzie informują o sytuacji, albo dopytują, jak się mają się  zachować.

Bez zmian sytuacja w Szpitalu Specjalistycznym w Jędrzejowie. Nie ma nagłych, niepokojących przypadków przyjęć - poinformował dr Waldemar Michalczak, zastępca dyrektora ds. medycznych w lecznicy.

W Jędrzejowie, podobnie jak w innych miejscowościach regionu, ludzie bardzo poważnie wzięli sobie do serca zalecenia hierarchów kościelnych, dotyczące zaistniałej sytuacji. Przed Klasztorem Ojców Cystersów o godz. 12.00, kiedy odprawiana jest jedna z głównym Mszy Świętych, w kościele było tylko kilka osób.

Jak mówił do wiernych ojciec Jakub Zawadzki, proboszcz i kustosz Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka, obostrzenia, które zaistniały w naszej Ojczyźnie są dla naszego dobra, ponieważ chodzi o nasze bezpieczeństwo i zdrowie.  

- Niech ten trudny czas będzie czasem, który umocni naszą jedność i wiarę. Ważne jest to, aby nie zabrakło w nas życzliwości, zaufania, a nade wszystko modlitwy do Pana Boga. Ufamy, że dzięki stosowaniu się do tych wszystkich poleceń władz kościelnych i państwowych, będziemy mogli spotkać się razem w świątyni i wspólnie świętować Zmartwychwstanie Pańskie - mówił proboszcz, ojciec Jakub Zawadzki.

W Archiopactwie Cystersów  w Jędrzejowie w związku z pandemią koronawirusa w internecie  transmitowane będą Gorzkie Żale o 17.15 i msza święta o 18.00.

15.03.2020. Jędrzejów. Archiopactwo CystersówFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Reklama