Jędrzejów opustoszał, mimo słonecznej pogody

Data publikacji: 15.03.2020 19:41
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.03.2020 Jędrzejów. Miasto podczas epidemii koronawirusa

15.03.2020 Jędrzejów. Miasto podczas epidemii koronawirusa
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Pomimo pięknej, słonecznej pogody na ulicach Jędrzejowa można było spotkać dziś tylko pojedyncze osoby.

Opustoszały parki oraz Miejsce Rekreacyjne Zalew, gdzie w każdą niedzielę nie brakowało spacerowiczów, osób biegających, jak i korzystających z miejscowej kawiarni. Dziś kawiarnia nieczynna, a nad zalewem zaledwie kilka osób.

Również bardzo mało osób było dziś w jędrzejowskich kościołach.

- W Klasztorze Ojców Cystersów w sześciu nabożeństwach uczestniczyło 126 osób - poinformował ojciec Jakub Zawadzki, proboszcz i kustosz Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka.

15.03.2020 Jędrzejów. Na zdjęciu - ojciec Jakub Zawadzki, proboszcz i kustosz Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka.Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

 

Jak dodał, w każdą inną zwykłą niedzielę jest do 3 tys. wiernych. Ponieważ zgodnie z zaleceniem nabożeństwa mogły odbywać się w grupach nie większych niż 50 osób, dziś odprawione zostały dodatkowe msze o godz. 13.00 i 15.30. Wszystko po to, aby nikt nie został odesłany do domu.

Dziś parafianie Klasztoru Ojców Cystersów w Jędrzejowie podczas ogłoszeń parafialnych usłyszeli, że odwołane zostały Rekolekcje Wielkopostne, które miały rozpocząć się w przyszłą niedzielę.

15.03.2020 Jędrzejów. Miasto podczas epidemii koronawirusaFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Reklama