Przychodnia Artmedik w Kielcach zawiesza szczepienia dla dzieci

Data publikacji: 16.03.2020 10:29
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Centrum Medyczne Artmedik w Kielcach

Centrum Medyczne Artmedik w Kielcach
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Medyczne Artmedik, znajdujące się przy ulicy Robotniczej 1 zawiesiło od dziś na dwa tygodnie funkcjonowanie poradni dzieci zdrowych. To oznacza, że wszystkie szczepienia i bilanse zdrowia przesunięte zostały na inne terminy - informuje Agnieszka Nawrot, dyrektor centrum.

- Czy po tych dwóch tygodniach wznowimy działalność poradni, okaże się po tych dwóch tygodniach. Zależne jest to również od sytuacji epidemiologicznej. Chodzi nam o to, by ograniczyć liczbę pacjentów w przychodni ze względu na ich zdrowie - dodała dyrektor.

Jak mówi Agnieszka Nawrot, dzieci także mogą być zarażone koronawirusem i przechodzić przez chorobę bezobjawowo. Natomiast przesunięcie szczepień o zalecane 14 dni nie wpłynie w negatywy sposób na cały cykl. Jak dodaje, często zdarza się, że dzieci chorują i wizyty muszą być przełożone na pierwszy możliwy termin.

- Bardzo często zdarza się, że dzieci nie są szczepione w terminie ze względu na to, że zachorowały, albo ze względu na brak miejsc. Wówczas musimy te szczepienia przesuwać. Dlatego wiemy, że przesunięcie szczepienia o dwa tygodnie w żaden sposób nie wpłynie na kontynuację szczepienia i na to, żeby te szczepionki ochronne działały na dzieci - dodała Agnieszka Nawrot.

Wszyscy, którzy mieli zaplanowane szczepienia w ciągu najbliższych dwóch tygodni już otrzymali lub otrzymają informację z przychodni o zawieszeniu szczepień. Terminy tych wizyt będą musiały zostać wyznaczone ponownie.

Reklama