Wolontariusze PiS pomagają

Data publikacji: 16.03.2020 15:46
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, poseł Marek Kwitek

Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, poseł Marek Kwitek
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wolontariusze Prawa i Sprawiedliwości w powiecie sandomierskim pomagają osobom starszym, samotnym i chorym w zrealizowaniu bieżących zakupów. Dostarczają je pod drzwi danej osoby.

Inicjatywa jest częścią ogólnowojewódzkiej akcji której pomysłodawcą jest poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości .

Pełnomocnikiem  powiatowym do tych działań jest Stanisław Zięba , który przyjmuje telefony od osób potrzebujących  takiej pomocy . Następnie uruchamia wolontariuszy w poszczególnych gminach, którymi najczęściej są  radni lub inne osoby znane w środowisku lokalnym. Zgłaszający  przedstawiają swoją listę zakupów , a rachunek za nie rozliczany jest na podstawie  paragonu. Potrzeby można zgłaszać pod prywatnym numerem telefonu Stanisława Zięby 666 260 489.

Na zdjęciu Stanisław Zięba powiatowy pełnomocnik PISFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Poseł PiS Marek Kwitek udostępnił swoje biuro poselskie za pomocą którego osoby starsze i chore mogą telefonicznie zgłaszać swoje problemy związane z bieżącym funkcjonowaniem w sytuacji  zagrożenia koronawirusem.  

- Jeśli zajdzie taka potrzeba jesteśmy w stanie nieść pomoc poprzez nasze struktury. Mimo, że jest zagrożenie musimy być razem, zwłaszcza młode pokolenie powinno pomagać seniorom, którzy  często z obawy przed zagrożeniem nie wychodzą z domu albo są schorowani - powiedział poseł Marek Kwitek.


Akcja nazywa się „Wspieraj Seniora”.

Reklama