Politechnika oddaje akademik na kwarantannę

Data publikacji: 16.03.2020 15:47
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Akademiki Politechniki Świętokrzyskiej

Kielce. Akademiki Politechniki Świętokrzyskiej
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Politechnika Świętokrzyska udostępni jeden akademik dla osób poddanych kwarantannie, u których podejrzewa się koronawirusa. Jak mówi profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor uczelni, z prośbą w tej sprawie zgłosił się do niego Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski. Już dziś rozpoczęło się przygotowanie Domu Studenckiego Filon.

- W zasadzie jesteśmy przygotowani. Po pierwsze zaapelowaliśmy do studentów o wyprowadzenie się ze swoich pokojów. Po drugie poprosiliśmy te osoby, które wyjechały, by wróciły po swoje rzeczy - informuje rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Jeżeli tego nie zrobią, rzeczy zostaną zabrane i złożone w jednym miejscu. Studenci będą mogli odebrać je w dowolnym terminie.

Jak dodaje profesor Wiesław Trąmpczyński część studentów nie ma gdzie pojechać, więc oni zostaną przeniesieni do innych akademików.

- Na razie jesteśmy w stanie udostępnić jeden dom studenta. W innych mieszkają osoby, które nie mają możliwości wyjechania. To na przykład studenci z Ukrainy, ale też studenci z Włoch, którzy do  Polski przyjechali w ramach programu Erasmus. Oni nie mają gdzie wrócić - tłumaczy rektor.

Swój akademik chce udostępnić również Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Piotr Burda, rzecznik uczelni mówi, że chodzi o Dom Studenta "Fama" przy ulicy Śląskiej.

adv adv
Wiadomości
Reklama