Szpital na Czarnowie wprowadza kolejne ograniczenia

Data publikacji: 16.03.2020 18:25
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Od wtorku, 17 marca w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną związaną z ryzykiem zakażenia koronawirusem, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadza kolejne ograniczenia.

Jak informuje rzecznik Anna Mazur – Kałuża, w poradniach specjalistycznych, gdzie leczeni są pacjenci dorośli oraz w części poradni pediatrycznych porady będą udzielane tylko przez telefon.

- Pacjenci, którzy mieli wyznaczone wizyty w poradni nie powinni zgłaszać się osobiście. Będą mogli skorzystać z konsultacji telefonicznych. Jeżeli chodzi o wizyty w poradni, to będą one możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. pacjentów po operacjach, którzy będą wymagali chociażby zdjęcia szwów, mówi Anna Mazur-Kałuża.

Telefoniczne konsultacje będą udzielane w poradniach, gdzie leczeni są pacjenci dorośli oraz w kilku poradniach pediatrycznych: endokrynologicznej, diabetologicznej, ortopedycznej, chirurgicznej i onkologicznej, dodaje Anna Mazur – Kałuża.

- Natomiast pozostałe poradnie dziecięce, od jutra, w ogóle nie pracują. Chodzi m.in. o pediatryczną poradnię kardiologiczną, gastroenterologiczną i pulmonologiczną - wymienia rzecznik.

W przypadku pacjentów objętych programem lekowym leczenia zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem na razie będą, w ramach kontynuacji, wykonywane iniekcje. Do programu, do odwołania, nie będą jednak kwalifikowani nowi pacjenci.

Takie rozwiązanie dotyczy również innych programów lekowych realizowanych dotychczas w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. To oznacza, że będzie kontynuowane leczenie pacjentów, ale nie będą przyjmowane nowe osoby. 

Reklama