MOPR w Kielcach pomaga potrzebującym

Data publikacji: 17.03.2020 11:31
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. MOPR przy ulicy Studziennej.

Kielce. MOPR przy ulicy Studziennej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Osoby chore, starsze i niepełnosprawne, które z powodu istniejącego zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem mają trudności w zabezpieczeniu podstawowych potrzeb życiowych, mogą skorzystać ze wsparcia pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Jak informuje Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora tej instytucji, tym osobom pracownicy ośrodka zakupią żywność, czy lekarstwa.

- Uruchomiliśmy całodobowo trzy numery telefonów, pod które osoby potrzebujące mogą dzwonić. Oprócz tego uruchomiliśmy też numery telefonów stacjonarnych, które czynne są w dni powszednie od 7.30 do 15.30 - mówi Magdalena Gościniewicz.

Jak dodaje, na pomoc w zakupie żywności mogą także liczyć osoby objęte kwarantanną domową.

- Z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania w kieleckim ratuszu otrzymujemy listę osób, które przebywają na kwarantannie domowej. My do tych osób dzwonimy, pytamy o ich potrzeby żywnościowe, a następnie pracownik naszego ośrodka robi zakupy i przekazuje Wojskom Obrony Terytorialnej. To ono dociera do takiej osoby i przekazuje jej zakupy - wyjaśnia Małgorzata Gościniewicz.

Osoby chore, starsze i niepełnosprawne, które chciałyby uzyskać pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach mogą dzwonić m.in. pod czynne całodobowo numery telefonów: 600 422 794, 602 598 905 lub 602 787 611.

Tagi do tego wpisu
Reklama