Konecki szpital zamyka poradnie

Data publikacji: 17.03.2020 12:02
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Końskie. Szpital Specjalistyczny

Końskie. Szpital Specjalistyczny
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Szpital Specjalistyczny w Końskich od dziś zawiesza zaplanowane przyjęcia do poradni specjalistycznych oraz rejestrację do tych poradni, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce.

Jak informuje Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala, decyzja podyktowana jest troską o zdrowie pacjentów, ale też personelu medycznego.

- Tych poradni mamy dużo, bo 34. W ciągu dnia przychodzi do pracujących tam specjalistów od 200 do 300 osób, często z osobami towarzyszącymi. Zamknęliśmy również dzienną rehabilitację oraz przychodnię rehabilitacji, do której pacjenci przychodzą na zabiegi. Jednorazowo tych pacjentów jest od 40 do 50. Dlatego żeby nasi lekarze nie musieli się kontaktować z osobami potencjalnie zakażonymi i chronić personel podjąłem decyzję o tymczasowym zawieszeniu działalności poradni specjalistycznych i podstawowej opieki medycznej - mówi Wojciech Przybylski.

Jak dodaje dyrektor, normalnie czynna będzie tylko jedna poradnia. - Lekarze pracujący w poradni alergologicznej postanowili, że będą przyjmować pacjentów do odczulania, ponieważ nie można przerwać tego procesu leczenia. Dlatego te osoby będą miały wyznaczone terminy odczulania i będą przyjęte w odpowiednim dniu po ustaleniu go z lekarzem - dodał Wojciech Przybylski.

Osoby, które chciałyby uzyskać poradę w poradniach specjalistycznych i podstawowej opiece medycznej w szpitalu w Końskich proszone są o kontakt telefoniczny.

Reklama