Szpitalne poradnie zamknięte dla pacjentów z zewnątrz

Data publikacji: 17.03.2020 13:51
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojciech Habdas /

W szpitalach w Opatowie i Ostrowcu Świętokrzyskim nadal obowiązuje zakaz odwiedzin, a poradnie specjalistyczne są zamknięte dla pacjentów z zewnątrz.

W Szpitalu św. Leona w Opatowie, poradnie specjalistyczne, rehabilitacja i laboratorium są zamknięte dla pacjentów z zewnątrz. 

Jak informuje dyrektor lecznicy Artur Kubas, wszystkie te jednostki pozostają do użytku wewnętrznego, czyli na potrzeby oddziałów i pacjentów przebywających w szpitalu. Lecznica przyjmuje minimalną liczbę pacjentów, najczęściej są to osoby potrzebujące pilnej pomocy medycznej, przywiezione przez zespół ratownictwa medycznego.

Jeśli chodzi o zbiegi planowe, to w każdym przypadku decyduje ordynator danego oddziału. Jeśli zabieg nie jest pilny, pacjent będzie miał wyznaczony inny termin.

Z kolei władze Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim w przesłanym do mediów oświadczeniu  informują, że poradnia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będzie działać tak jak dotychczas, czyli w dni powszednie od godziny 18:00 do 8:00 rano, a w weekend całodobowo.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym możliwe jest uzyskanie teleporady. Pod numerem telefonu 41 26 13 456, lekarz będzie mógł wypisać e-receptę, a także w wyjątkowych przypadkach zwolnienie lekarskie. Pacjenci, którzy będą wymagać badania będą przyjmowani przy zachowaniu wszelkich zasad epidemiologicznych.

Władze ostrowieckiego szpitala przypominają także, że pacjenci z wysoką temperaturą, dusznościami czy kaszlem nie powinni zgłaszać się osobiście do lecznicy, a do szpitala zakaźnego w Starachowicach lub do pogotowia ratunkowego.

W obu placówkach nadal obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin.

Reklama