Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach promuje czytelnictwo w sieci

Data publikacji: 17.03.2020 15:00
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 14.01.2020. Miejska Biblioteka Publiczna

Kielce. 14.01.2020. Miejska Biblioteka Publiczna
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

E-booki dla całych rodzin i teatrzyki dla dzieci przez internet - Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach uatrakcyjnia kielczanom czas spędzany w domu. Akcję promują znani aktorzy, blogerzy i kabareciarze.

- #ZostańwDomu #CzytajKsiążki - to akcja promująca czytelnictwo w sieci skierowana do wszystkich kielczan - mówi Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Zaznacza, że zamknięcie biblioteki nie oznacza, że czytelnicy nie mogą korzystać z oferty instytucji.

- Proponujemy bezpłatny dostęp do e-booków, które można wyświetlać na telefonach, komputerach, czy czytnikach - mówi dyrektorka.

Poza tym dla najmłodszych dzieci przygotowano teatrzyki kukiełkowe i cieni, interpretacje wierszy oraz bajek przez pisarzy, aktorów, bibliotekarzy i ambasadorów biblioteki. W mediach społecznościowych czytelnicy mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami i śledzić filmiki promujące czytelnictwo, których głównymi bohaterami są znane i lubiane osoby.

- Zachętę do czytania nagrali między innymi: Alek Rogoziński polski dziennikarz, redaktor i pisarz, Szymon Radzimierski - aktor, podróżnik, łowca przygód, bloger - trzynastolatek będący inspiracją dla wielu młodych ludzi - wymienia dyrektorka.

Czytelnictwo w sieci promują także aktorka Olga Bończyk, Kabaret Moralnego Niepokoju. Bajkę dla dzieci czyta z kolei aktorka filmowa i teatralna Paulina Holtz.

Codziennie na stronie instytucji publikowane są nowe materiały. MBP zachęca też czytelników do udziału w konkursie "Nie Nudzę Się Czytam" na ciekawą fotografię wykonaną w domu. W roli głównej wystąpić ma oczywiście książka. Na autorów zdjęć czekają nagrody.

Reklama