Anna Krupka: zwoływanie sesji to skrajna nieodpowiedzialność [PISMO]

Data publikacji: 18.03.2020 11:54
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu

Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie milkną echa kuriozalnej decyzji prezydenta Kielc Bogdana Wenty o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kielce. Podczas czwartkowego spotkania radni mieliby zajmować się miedzy innymi kwestiami dokapitalizowania Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Promniku czy zmianami w budżecie.

Zwołanie nadzwyczajnej sesji w okresie zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem budzi wątpliwości radnych, którzy rozważają niepojawienie się na w sali sesyjnej. Z apelem do prezydenta Wenty o dowołanie nadzwyczajnej sesji zwróciła się także Anna Krupka świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości. Wiceminister sportu podkreśla, że w obliczu panującego zagrożenia koronawirusem i środków podejmowanych przez rząd mających na celu zniwelowanie ryzyka nowych zachorowań decyzja o zwołaniu sesji Rady Miasta Kielce jest szokująca.

- Można by zapytać, czy to głupota czy skrajna nieodpowiedzialność narażać kilkadziesiąt osób na ryzyko zakażenia. Co prawda w naszym województwie na szczęście jest niewiele przypadków osób chorych na koronawirusa, zatem nie prowokujmy losu. Zróbmy wszystko aby tak pozostało - komentuje.

Zdaniem Anny Krupki, sprawy które prezydent zaproponował w porządku obrad mogą być procedowane w innym trybie lub czasie bez narażania ludzi. parlamentarzystka apeluje także do Bogdana Wenty o przedstawienie szczegółowego raportu dotyczącego działań mających zabezpieczyć mieszkańców przed epidemią.

- Proszę pana prezydenta o przedstawienie konkretów i faktów dotyczących funkcjonowania miasta w obecnej sytuacji. Prezydent powinien cyklicznie przygotowywać takie sprawozdania, ponieważ mieszkańcy Kielc mają prawo do pełnej informacji. Ten rodzaj przekazu może pozwolić podchodzić do sytuacji racjonalnie i przygotować się na dynamiczne zmiany spowodowane zarządzeniami administracyjnymi - podkreśla.

Wiceminister sportu zaznacza, że liczy na sprawność organizacyjną i wrażliwość społeczną Bogdana Wenty.

Reklama