Sandomierz ignoruje zagrożenie. Radni na sesji

Data publikacji: 18.03.2020 14:09
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.03.2020. Sesja rady miasta

18.03.2020. Sesja rady miasta
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Sandomierska rada miasta, mimo zagrożenia epidemicznego zebrała się na sesji. Radni dokonali zmian w Wieloletnim Planie Finansowym, bo poprzedni zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Z trudem udało się zebrać kworum, ponieważ 10 radnych nie wzięło udziału w obradach.

- Zmiany w dokumencie trzeba było wprowadzić do 20 marca, stąd konieczność zwołania sesji - twierdzi Wojciech Czerwiec, przewodniczący rady miasta.

Dodaje, że uwagi RIO dotyczyły tego, że zawyżone zostały dochody w niektórych działach budżetu miasta. Kontrolerzy mieli obawy, że plan nie zostanie wykonany.

- Dzisiaj jesteśmy w korzystnej sytuacji, bo wiemy już jaki jest stan budżetu po 2019 roku. Mogliśmy zweryfikować pewne kwoty, jedne na plus, inne na minus - mówi przewodniczący Wojciech Czerwiec.

W sesji wzięło udział 11 radnych, udało się więc zebrać wymagane praqwem quorum. Nieobecnych było 10 radnych, w tym cały klub Prawa i Sprawiedliwości. Sesja była zamknięta dla mieszkańców. Uczestniczył w niej jednak starosta sandomierski Marcin Piwnik, który przedstawił radnym aktualną sytuację związaną z koronawirusem w powiecie. W obradach uczestniczyło także troje urzędników, burmistrz, jego zastępca, sekretarz miasta oraz skarbnik.

Tagi do tego wpisu
Reklama