W zakupach pomoże też Diecezjalne Centrum Wolontariatu

Data publikacji: 18.03.2020 14:49
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Diecezjalne Centrum Wolontariatu działające przy Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczęło akcję pomocy dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych.

Jak informuje Damian Zegadło, koordynator centrum, w sytuacji pandemii koronawirusa wiele osób starszych, samotnych, czy niepełnosprawnych z obawy przed zakażeniem nie chce wychodzić ze swoich domów. Potrzebna jest im pomoc np. w zrobieniu zakupów spożywczych.

- Widzimy, że wiele jest osób starszych, samotnych, którzy poniekąd zostali uwięzieni w swoich domach i potrzebują wsparcia. Tu chodzi o zakupy spożywcze, czy wykupienie leków w aptece. Dlatego postanowiliśmy spróbować odpowiedzieć na tę potrzebę tak jak potrafimy - mówi Damian Zegadło. 

Organizacja czeka na zgłaszanie się wolontariuszy, którymi mogą być zdrowe osoby pełnoletnie, niemające objawów infekcji górnych dróg oddechowych, wysokiej gorączki oraz nie przybyły z zagranicy po 15 lutego tego roku.

Jak dodaje Damian Zegadło, by zminimalizować prawdopodobieństwo oszustwa seniorów, centrum wolontariatu wprowadziło środki ostrożności.

- Jeżeli senior chce, by wolontariusz udzielił mu pomocy, wówczas przekazujemy mu jego numer telefonu i imię tego wolontariusza. Wierzymy, że nikt w tych trudnych dla wszystkich czasach nie będzie wykorzystywał tej okazji i próbował oszukiwać - dodał Damian Zegadło.

Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach powinny pobrać formularz ze strony internetowej kieleckiej Caritas, wypełnić i odesłać pod wskazany na stronie adres. Natomiast osoby, które potrzebują pomocy wolontariusza powinny zadzwonić pod numer 664 031 039.

Reklama