Miasto pomoże. Autobusy będą odkażane

Data publikacji: 18.03.2020 14:57
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.03.2020 Kielce. MPK. Czyszczenie i dezynfekcja autobusów

18.03.2020 Kielce. MPK. Czyszczenie i dezynfekcja autobusów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Miejskie autobusy w Kielcach będą w dalszym ciągu odkażane. Decyzją prezydenta miasta Bogdana Wenty, Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach przekaże środki do dezynfekcji dla MPK.

Jak informowaliśmy, podczas poniedziałkowej sesji sejmiku województwa Elżbieta Śreniawska, radna i prezes MPK w Kielcach sygnalizowała, że kończą się preparaty, którymi od końca lutego odkażane są autobusy. Jednocześnie informowała, że zakupiła je z funduszy przedsiębiorstwa, co pochłonęło 130 tys. zł. Wysłała w tej sprawie pisma, między innymi do prezydenta miasta i wojewody z oczekiwaniem wskazania, w jaki sposób ma zabezpieczyć autobusy i skąd czerpać na to pieniądze.

Dziś poinformowała nas, że otrzymała odpowiedź prezydenta, który stwierdził, że o czyszczenie autobusów powinna jako prezes MPK zadbać sama, jednak zadeklarował też pomoc.

- Na końcu pisma było dobre słowo, a mianowicie zapowiedź tego, że ZTM przekaże nam środki do dezynfekcji. Liczę na dotrzymanie słowa i czekam na preparaty – mówi Elżbieta Śreniawska.

Barbara Damian, dyrektor ZTM potwierdza, że środki zostaną kupione. - Zamówiliśmy już środki, czekamy na ich dostarczenie. Z zaleceń sanepidu wynika, żeby środkami przecierać miejsca, które są dotykane przez pasażerów, czyli poręcze, uchwyty i przyciski. W ten sposób też będzie się to odbywać – mówi.

Środki do dezynfekcji powinny być przekazane jeszcze w tym tygodniu. 

Reklama