Rekordowa liczba podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy w regionie

Data publikacji: 18.03.2020 20:05
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Radio Kielce

Ponad 94,6 tys. podpisów poparcia zebrał komitet wyborczy Andrzeja Dudy w województwie świętokrzyskim przed majowymi wyborami prezydenckimi. Jak informuje poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, zbiórka jest już oficjalnie zakończona, a jej wynik jest imponujący.

- Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy udzielili poparcia dla pana prezydenta Andrzeja Dudy, a także osobom, które były  zaangażowane w zbiórkę podpisów. Zebranie tak dużej liczby podpisów to  poważne wyzwanie - dodaje.

Krzysztof Lipiec podkreśla, że gdyby nie nadzwyczajna sytuacja związana z koronawirusem, w regionie z pewnością udałoby się osiągnąć wynik 100 tys. podpisów poparcia.

- Ostatni czas również w tym zakresie był dla nas poważnym wyzwaniem z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. W związku z tym, tempo zbierania podpisów było spowolnione. Sztab wyborczy prezydenta zadecydował o zakończeniu akcji. W czwartek podpisy konieczne do rejestracji kandydata w wyborach prezydenckich zostaną złożone do Państwowej Komisji Wyborczej - wyjaśnia.

Aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich, należy złożyć do PKW co najmniej 100 tys. podpisów obywateli posiadających prawo wyborcze. Do tej pory uczyniły to komitety pięciu kandydatów: Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL), Szymona Hołowni, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (KO), Roberta Biedronia (Lewica) i Krzysztofa Bosaka (Konfederacja). Czas na rejestrację kandydata na prezydenta upływa 26 marca o północy. Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja.

Reklama