Strażacy z Pińczowa pomagają seniorom

Data publikacji: 19.03.2020 12:53
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ochotnicza Straż Pożarna w Pińczowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Pińczowie
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Pińczowie/Facebook

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Pińczów pomagają seniorom. Wyręczają ich w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, czy załatwianie spraw urzędowych.

Jak informuje Włodzimierz Badurak burmistrz Pińczowa, pomoc udzielana jest osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym oraz chorym przewlekle, którym zaleca się pozostanie w domu. Gmina Pińczów chce objąć szczególną troską i opieką wszystkich seniorów, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.

- Pomoc zaoferowali druhowie z OSP Pińczów i Chruścice. Będą oni w mundurach, zostali wyposażeni także w identyfikatory wydane przez Urząd Miejski w Pińczowie - zaznacza.

Burmistrz dodaje, że potrzeby można zgłaszać pod numerem telefonu 41 23 45 100 lub bezpośrednio do pracowników urzędu miejskiego w Pińczowie. Zgłaszający przedstawiają swoją listę zakupów, a rachunek rozliczany jest na podstawie paragonu.

Burmistrz przypomina, że jeśli seniorzy zaobserwują u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy choroby muszą powiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Busku-Zdroju.

- Telefon, który działa od poniedziałku do piątku tj. 41 378 35 73 po godzinie 15, czyli tzw. telefon alarmowy 604 127 104 - dodaje.

Tagi do tego wpisu
Reklama