Tryb ostry w szpitalu, hospicjum ogranicza przyjęcia. Jędrzejów broni się przed koronawirusem

Data publikacji: 19.03.2020 14:01
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.03.2020. Jędrzejów. Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego

12.03.2020. Jędrzejów. Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Oddziały Szpitala Specjalistycznego w Jędrzejowie od jutra od godz. 15.00 będą pracować w trybie ostrym. Dr Waldemar Michalczak, zastępca dyrektora ds. medycznych wyjaśnia, że dotyczy to oddziałów: chirurgicznego, urazowo-ortopedycznego oraz położniczo-ginekologicznego.

Na tych oddziałach będą wykonywane tylko zabiegi pilne i ratujące życie oraz porody. Ponadto ograniczono przyjęcia do hospicjum.

Taką decyzję podjęto, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się infekcji koronawirusem w jędrzejowskim szpitalu. Wczoraj w lecznicy były dwa przypadki osób, z podejrzeniem infekcji koronawirusem, ale po badaniach zakażenie wykluczono.

Dr Waldemar Michalczak zaprzecza pogłoskom, jakoby w szpitalu pracował lekarz, który niedawno wrócił z zagranicy. Zapewnił, że nikt z lekarzy, ani pozostałego personelu medycznego w ostatnich tygodniach nie był zagranicą.

Jak informowaliśmy, lecznica mocno ograniczyła również pracę poradni działających przy szpitalu. Nadal pracują tylko poradnie: ortopedyczna oraz chirurgiczna. Poradnia kardiologiczna udziela tylko porad telefonicznych. Podjęto również decyzję, iż do poradni nocnej i świątecznej opieki medycznej może wejść zaledwie jeden pacjent. Pozostali muszą czekać na zewnątrz.

78 mieszkańców powiatu jędrzejowskiego jest objętych kwarantanną domową, natomiast 11 - nadzorem sanitarnym. 1 osoba przebywa w internacie Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie, czyli w miejscu wyznaczonym na kwarantannę - informuje Zbigniew Węglowski z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.

Reklama