Wolontariusze pomogą najbardziej potrzebującym w Starachowicach

Data publikacji: 19.03.2020 14:45
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach
Starachowice. 20.11.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W Starachowicach rozpoczął działalność miejski wolontariat. Jego celem jest pomoc osobom samotnym, niepełnosprawnym i potrzebującym wsparcia podczas epidemii koronawirusa. To wspólna akcja miasta i harcerzy.

Prezydent Marek Materek informuje, że wsparcie będzie świadczone przez pełnoletnich członków hufca ZHP, obecnie zgłosiło się 21 osób. Koordynatorem działań jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach.

Każdy potrzebujący może dzwonić pod numer 668 945 104. W zakres pomocy wchodzi zakup i dostawa żywności, realizacja recept, wsparcie telefoniczne oraz inne formy pomocy, które szczegółowo będą określane w miarę napływu wolontariuszy. Cały czas można się też zgłaszać do udzielania pomocy, kontaktując się pod tym samym numerem telefonu.

Komunikat zostanie rozesłany do mieszkańców sms-em - w ramach systemu powiadamiania kryzysowego. Każdy wolontariusz ma identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz pieczęcią prezydenta Starachowic. Wszyscy wyposażeni są także w jednorazowe rękawiczki.

Podobne wiadomości
Reklama