Adam Jarubas w szpitalu. Mimo koronawirusa czuje się dobrze

Data publikacji: 20.03.2020 10:11
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
Adam Jarubas, wiceprezes PSL, europoseł

Adam Jarubas, wiceprezes PSL, europoseł
10.02.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Adam Jarubas, świętokrzyski eurodeputowany Polskiego Stronnictwa Ludowego, z pozytywnym wynikiem na zakażenie koronawirusem. Polityk poinformował o tym na swoich profilach w mediach społecznościowych.

 „Moi drodzy, przeprowadzono u mnie test na obecność COV19. Okazał się pozytywny. Jestem w szpitalu i czuję się dobrze. Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy. Musimy. Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom i wszystkim za wyrazy wsparcia. Pamiętajcie: #zostańwdomu. Bądźcie zdrowi!" - napisał Adam Jarubas.

- Wszyscy, którzy mieli kontakt z Adamem Jarubasem w ostatnim czasie zostali poinformowani o wynikach jego testu i stosują się zaleceń; procedury zostały uruchomione w czwartek - poinformował w piątek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał sam miał z nim kontakt pod koniec lutego.

Prezes PSL podkreślił, że wszystkie procedury zalecane przez służby sanitarne zostały uruchomione.

- Wszystkie osoby, które miały kontakt z Adamem Jarubasem w ostatnim czasie zostały o tym poinformowane i stosują się zaleceń. Wczoraj rozmawiałem o tym z innymi europosłami - powiedział Kosiniak-Kamysz.

- Ja się z Adamem Jarubasem widziałem ostatni raz pod koniec lutego, czyli trzy tygodnie temu, wiec tu nie ma zastosowania do mnie ta procedura, ale do innych oczywiście zastosujemy wszystkie reguły. Wszędzie tam, gdzie jego współpracownicy zgłosili już siebie do sanepidu - wszystkie procedury zostały uruchomione już wczoraj - dodał prezes PSL.

Z kolei europoseł PSL Jarosław Kalinowski poinformował, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie było żadnego dużego spotkania grupy europosłów PO i PSL, którzy wchodzą w skład frakcji Europejskiej Partii Ludowej.

Kalinowski podkreślił, że widział się z Adamem Jarubasem 9 marca, ale obecnie nie ma żadnych objawów choroby.

W Świętokrzyskiem jest obecnie pięciu pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Tagi do tego wpisu
Reklama