Urzędnicy po kwarantannie są zdrowi jak ryby

Data publikacji: 20.03.2020 11:03
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Cezary Majcher

Na zdjęciu: Cezary Majcher
Kielce. 23.11.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dobiega końca kwarantanna domowa pracowników Starostwa Powiatu Kieleckiego, którzy w ostatnim czasie przebywali w Plauen w Niemczech. Wśród nich są Tomasz Pleban, wicestarosta powiatu kieleckiego oraz Cezary Majcher, członek zarządu powiatu.

Wszyscy czują się dobrze, nikt z nich nie miał żadnych objawów choroby. Dziś mija dwunasty dzień ich kwarantanny, która była działaniem czysto prewencyjnym, podkreśla wicestarosta Tomasz Pleban.

W trakcie kwarantanny pracownicy byli sprawdzani przez policję. Funkcjonariusze pojawiali się pod ich domami, a także telefonowali, pytając zarówno o stan zdrowia, jak i inne potrzeby, na przykład zakupy.

- Trzeba mieć świadomość, że każdy z nas może się znaleźć w takiej sytuacji. Warto znaleźć sobie zajęcie w domu. Ja zaangażowałem się w drobny remont w domu, wieczorami czytam książki i oglądam filmy - mówi wicestarosta.

Tomasz Pleban podkreśla, że podporządkowanie się do zaleceń sanepidu jest bardzo ważne.

- Osoby, które nie przestrzegają kwarantanny popełniają duży błąd. Kluczowa jest izolacja od innych osób, która zapobiegnie rozprzestrzenianiu się wirusa. Sam nie wychodziłem z domu i nie spotykałem się z rodziną, utrzymywałem z bliskimi kontakt telefoniczny. W przypadku, gdy potrzebowałem czegoś ze sklepu, rodzina przynosiła mi zakupy i zostawiała przed wejściem -  opowiada.

Kwarantanna domowa pracowników starostwa zakończy się w niedzielę. W poniedziałek urzędnicy wrócą do pracy.

Przypomnijmy, że w tej chwili kwarantanną objętych jest blisko 1500 osób w regionie. Podczas kwarantanny w żadnym wypadku nie wolno wychodzić z domu.

Reklama