Piaseczny: wychodźmy z domu, ale zachowajmy ostrożność

Data publikacji: 20.03.2020 12:04
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Andrzej Piaseczny

Na zdjęciu: Andrzej Piaseczny
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Andrzej Piaseczny w rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że hasło #zostańwdomu nie polega na tym, żebyśmy tylko i wyłącznie siedzieli w swoich czterech kątach, nie otwierali okien i w ogóle nie wychodzili z domu.

- Chodzi o to, żebyśmy się nie gromadzili, nie spotykali się w większych grupach, nawet wśród ludzi, o których mamy pewność, że zachowują standardy - zaznaczył artysta.

- Korzystając z pięknej pogody, póki czujemy się dobrze, póki nam zdrowie na to pozwala, póki chcemy budować tej wiosny swoją odporność, to musimy wychodzić z domu, tylko trzeba bardzo uważać na spotykanie się z ludźmi przypadkowymi - podkreślił.

- Z jednej strony niektórzy z nas czują się już zmęczeni nieustającym mówieniem, co trzeba robić, o ilości nowych przypadków, z drugiej strony nie ma innego wyjścia, jak mówić o tym, uciekając się do różnych argumentów, którymi się trafi do ludzi. Musimy się odnaleźć w obecnej rzeczywistości, czasami jest to trudne, ale musimy to wspólnie robić - zalecał.

- Zachęcam do używania rękawiczek, mycia rąk, kichania w chusteczki i uśmiechania się do ludzi, bo to jest najlepsze lekarstwo - radził Andrzej Piaseczny.

Posłuchaj rozmowy Pawła Solarza z Andrzejem Piasecznym:

Tagi do tego wpisu
Reklama