Żadnych meczów nie będzie do 26 kwietnia

Data publikacji: 20.03.2020 14:29
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
09.03.2020. Kielce. 26. kolejka PKO Ekstraklasy: Korona Kielce - ŁKS Łódź. Na pierwszym planie: Rodrigo Zalazar

09.03.2020. Kielce. 26. kolejka PKO Ekstraklasy: Korona Kielce - ŁKS Łódź. Na pierwszym planie: Rodrigo Zalazar
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Z powodu pandemii koronawirusa Ekstraklasa S.A. zawiesiła prowadzone przez siebie rozgrywki piłkarskie co najmniej do 26 kwietnia. Początkowo przerwa miała trwać do końca marca.

"Departament Logistyki informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 włącznie" - przekazano w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie spółki prowadzącej rozgrywki.

Po 26. kolejkach liderem jest Legia Warszawa. Korona zajmuje 14. miejsce czyli pierwsze spadkowe. Za kielczanami są Arka Gdynia i ŁKS Łódź.

Piłkarze Macieja Bartoszka do poniedziałku trenują indywidualnie, zgodnie z nakreślonymi przez sztab szkoleniowy planami. Wszystko wskazuje na to, że „żółto – czerwoni” podobnie będą pracować w kolejnych tygodniach.  

"O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu i ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu" - napisano w komunikacie Ekstraklasy S.A..

PZPN poinformował natomiast, że do 26 kwietnia wstrzymano rozgrywki pozostałych lig i klas piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych.

Podobne wiadomości
Reklama